Return to site

Kawa po poznańsku

Lista klimatycznych kawiarni

Uwielbiam piękne miejsca, uwielbiam kawę, ubóstwiam celebrować życie drobnymi radościami.

W kawiarniach odżywam i uspokajam się. W jakiś magiczny sposób działa na mnie połączenie chwili dla siebie, dobrej kawy i pięknego miejsca. W kawiarniach łatwo mi też wejść w stan flow i skupić się na projekcie czy tekście, nad którym w danej chwili pracuję.

Stąd pomysł na podzielenie się z Wami kilkoma nazwami kawiarni, do których lubię wracać. Przez moje wyjazdy wypadłam trochę z poznańskiego, kawiarnianego obiegu także jestem otwarta na rekomendacje i będę ten artykuł na bieżąco uaktualniać. A jeśli do Poznania dopiero się wybierasz są trzy miejsca gdzie kawa smakuje lepiej - Śródka, okolice Starego Rynku i Jeżyce :)

Piece of cake

Ul. Św. Wojciech 27, otwarte: 11-20

To miejsce urzekło mnie obsługą - są prawdziwi i zarażają spokojem, a to cenię sobie bardzo :) Pyszna, świeżo mielona kawa i możlliwość wypróbowania jednej z kilku metod parzenia - od kawy z ekspresu ciśnieniowego, przez aeropress i dripa.

Moje ulubione miejsce znajduje się przy oknie - dużo roślin wokół i widok na ulicę na której spędziłam wiele chwil swojego dzieciństwa. Piece of cake to świetne miejsce na kawę solo lub spotkanie ze znajomymi - nie udało mi się jeszcze tutaj popracować ;)

Cafe La Ruina

Śródka 3; otwarte: 11-21

Największy urok temu miejscu dodaje sama lokalizacja w pobliżu Katedry. Sławny sernik jest bardzo dobry, chociaż jego konsystencja (bardzo delikatna) nie jest moją ulubioną. W wiosenno-letnim czasie usiąść na zewnątrz- bajka!

*Żaden sernik ani żadna kawa nie jest warta siedzenia w małym, zatłoczonym pomieszczeniu z ludźmi stojącymi za głową w kolejce do łazienki. Dlatego odradzam wizyt w weekendy, chyba, że od rana.

Republika Róż

Pl. Kolegiacki 2a, Otwarte wtorek - sobota: 9-23; niedziela i poniedziałek: 12-22

W ostatnich dniach spróbowałam sernika i zakochałam się. Taki tradycyjny, pyszny i pięknie podany. Miła i profesjonalna obsługa; miejsce które trzyma stałą, wysoką jakość.

Angielka Cafe&Lunch

Żydowska 33, Otwarte poniedziałek - czwartek: 11-22, piątek - sobota 11- 00:00, niedziela:

Bardzo wygodne stoły do pisania i pracy przy komputerze. Jasna przestrzeń oraz typowe, kawiarniane menu. Z minusów - zdarzyło mi się wejść i wyjść, czasem obsługa jest przemiła, a czasem odsraszy mnie na wejściu. Czas w kawiarni to dla mnie relaks - uciekam jeśli obsługa moje sacrum niszczy ;)

Cacao Republika

Zamkowa 7, Otwarte poniedziałek - sobota: 10-00:00; niedziela 11-23

Miejsce z pyszną czekoladą, z najcudowniejszą tartą malinową i czekoladowym fondue <3

Klimat miejsca sprzyja randkom, spotkaniom w kameralnym gronie. Zdecydowanie nie jest to miejsce do pracy - kanapy, poduszki i atmosfera miejsca sprzyja chilloutowi i lenistwu. 

Ze względu na ilość pokus w menu nie bywam zbyt często ;)

Inne godne odwiedzin ;)

W Poznaniu jest więcej miejsc, które są świetnie, ale z różnych (często niewiadomych) przyczyn nie bywam w nich często: kawiarnia 7 kontynentów w Palmiarni, Różove, Weranda Ceffe, Zielona Weranda, Lavenda Cafe, Kamea, Ptasie Radio (mam do Niego sentyment z czasów studenckich), Cafe Przymiarka na Łazarzu, Umberto na Cytadeli, Starbucks w Galerii MM (mam słabość do tej marki i zachodzę tam co jakiś czas ;)).

Jeżyckie kawiarnie

Są na mojej liście do odwiedzenia. Uzupełnię niedługo wpis o miejsca dla fanatyków kawy, które oferują Jeżyce, ale muszę sobie wyrobić opinię najpierw.

Więcej kawy nie pamiętam!

 

Ania :)

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly